Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
Zondag 27 april 2025
Elite men - Martijn Rasenberg heeft met een indrukwekkende solo de derde editie van De Hive Slag om Woensdrecht voor elite/beloften gewonnen. De coureur van Parkhotel Valkenburg kreeg achtereenvolgens Bram Dissel (Beat Cycling Club) en Jelle Weierink (VolkerWessels) mee op het podium.‘’Ik merkte dat het in het groepje niet altijd goed draaide dus besloot ik het uiteindelijk in het laatste klimmetje op de Scheldeweg (Hoogerheide (Brabantse Wal, DR) te proberen’’, verklaarde Martijn Rasenberg zijn beslissende vlucht. ‘’Ik voelde me goed en zag richting passage van de laatste ronde dat ik gelijk een groot gat had geslagen. Het was verstand op nul en gewoon 20 kilometer afzien. Ik draaide vanaf het begin al goed, voelde de power en ik zat goed van voren. Daarna moet het een beetje meezitten om weg te komen. We kwamen los met zes man en van elke ploeg zat er een mannetje bij. Dan is het ervoor zorgen dat je met het groepje wegblijft en in de finale kijkt hoeveel tijd je nog over hebt. Ik voelde al langer dat de benen goed waren, maar het kwam er niet altijd uit, ook omdat het niveau van de ploegen hoog is. Dan moet je met zo’n kans als vandaag die kans ook pakken. Het is ook een mooie klim naar de finish waar zoveel mooie wedstrijden zijn geweest en zoveel mooie overwinningen zijn geboekt (doelde de winnaar op Matthieu van der Poel, DR), dus wilde ik er uiteindelijk in mijn eigen regio ook van genieten’’, aldus Martijn Rasenberg over zijn superdag.
De 164 kilometer lange wielerklassieker De HIVE Slag om Woensdrecht kwam met zo’n 90 kilometer voor de wielen pas echt los, toen een groepje van zes renners zich losmaakte van het peloton. Waar iedereen vooraf had gedacht dat het met de windloze en zonnige omstandigheden tot een massasprint zou uitdraaien, bleven Yoeri Havik (Diftar), Jelle Weierink (VolkerWessels), Roan Konings (Metec-Solarwatt p/b Mantel), Bram Dissel (Beat Cycling Club), Joeri Fledderus (Houttec CT) en Martijn Rasenberg vooruit. Ondanks enkele individuele pogingen behielden de zes leiders de voorsprong van rond de anderhalve minuut. Bij het luiden van de bel voor de laatste ronde demarreerde Martijn Rasenberg. De 23-jarige man uit het nabij gelegen Brabantse Steenbergen bleek niet meer te houden. De overgebleven vijf achtervolgers bleken niet in staat om de handen ineen te slaan voor een laatste poging de gevlogen vogel van Parkhotel Valkenburg te achterhalen. Bram Dissel demarreerde uit de groep om alsnog een poging te wagen. Zijn beloning was een dik verdiende tweede plaats. Jelle Weierink won de sprint om de derde plaats door achtereenvolgens Roan Konings en Yoeri Havik achter zich te laten. Joery Fledderus eindigde tot slot in het peloton. De pelotonsprint werd een prooi voor Jesper Rasch (Parkhotel Valkenburg).
Uitslag 3e HIVE Slag om Woensdrecht: 1. Martijn Rasenberg (Parkhotel Valkenburg) 164 kilometer in 3.39.18 uur, 2. Bram Dissel (Beat Cycling Club), 3. Jelle Weierink (VolkerWessels), 4. Roan Konings (Metec-Solarwatt p/b Mantel), 5. Yoeri Havik (Diftar), 6. Jesper Rasch (Parkhotel Valkenburg), 7. Roy Hoogendoorn (Metec), 8. Marvin Peters (Diftar), 9. Tim den Braber (VolkerWessels), 10. Rens Vermeulen (Wilvo Group). Dan Rolandus
Eerder...
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025
- Jakobsen staakt seizoen voorlopig voor ingreep
- Kooij breekt sleutelbeen in Gent-Wevelgem
- l´Hote eerste Franse eindwinnaar Olympia´s Tour