Wielersponsor Harrie Löwik overleden
Woensdag 25 oktober 2023
National - Met het overlijden van Harrie Löwik (77) is een trouw sponsor aan de wielersport ontvallen. De eigenaar van de meubelzaak uit Vriezenveen sponsorde decennia lang AWV De Zwaluwen.Ook was hij geldschieter van één van de belangrijkste wielerformaties uit de jaren negentig, onder meer onder de naam Giant-Lowik en Lowik-Tegeltoko. Latere profs als Tom Stamsnijder, Tom Veelers, Joost Posthuma, Bram Tankink en Kirsten Wild werden voor hun defintieve doorbraak gesteund door deze wielerman in hart en nieren.
Löwik Senior - zoon Gerben nam het stokje in de zaak inmiddels over na een wielerloopbaan op profniveau - was een fanatieke amateursporter die het wielervirus over wist te brengen op zijn omgeving en zoon Gerben in het bijzonder. De sponsoring van De Zwaluwen was van meet af aan iets waar hij veel voldoening uit haalde. ''Een betere reclame bestaat er voor mij niet. Elke dag komt en potentiële klant in de regio wel een wielrenner tegen met de naam van onze meubelzaak erop. Daar kan geen advertentie tegen op'' liet hij weten.
Behalve sponsor was Harrie Lowik dan ook meestal als wielerliefhebber bij menig koers aanwezig. Zo ontbrak hij maar zelden bij de Arno Wallaard Memorial.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Tijd voor nieuwkomer in Toekomst Cup: Omloop Breda en Galder
- Moment voor overleden Beau van Izerloo in Zwolle
- Brakke en Wijma winnen tijdrit Toekomst Cup
- Tijdritskills testen of tonen in tijdrit Dronten/Biddinghuizen
- KNWU-selectie E3 Prijs en Parijs-Roubaix junioren
- Toekomstcup Philippine: Menting en Swierenga winnen
- Parkhotel wint in Brussel-Opwijk
- Gouden Wiel voor René Kos
- Kempenklassement voor 2025 is bekernd
- Jenning Huizenga bondscoach Para-Cycling
- Omloop Noord-West Overijssel gaat niet door in 2025
- Nieuwsbrief CyclingOnline Oost 2 2025 is uit
- 69 teams schrijven in voor Giant-Schwalbe en Schwalbe-Liv Toekomst Cup
- NK Jeugd in 2025 in Oldenzaal
- Skil sluit aan bij De Jonge Renner
- Winnaars NK Tegenwindfietsen bekend
- Giant, Liv en Schwalbe worden titelsponsors Toekomstcup
- CyclingOnline Oost Nieuwsbrief November is uit
- Schaper naar opleidingsteam Soudal-QuickStep
- Volta NXT Classic zoekt nieuwe hoofdsponsor
- Slag om Norg en Ronde Nederland terug op kalender
- Nieuwsbrief CyclingOnline Oost no 10 - eind september
- Live-verslag slotdag Watersley Cup
- 150 km achter dernymotoren in Amsterdam
- Abma, Menting, Tol en Vlieland winnen Omloop IJsseldelta