Vrouwentour naar Rotterdam, Den Haag en Dordrecht
Maandag 10 juli 2023
Women - Rotterdam, Den Haag en Dordrecht zijn in 2024 gastheer van de eerste buitenlandse start van de Tour de France Femmes avec Zwift.Op 12 en 13 augustus worden er drie etappes verreden in de regio, waarvan de eerste start in Rotterdam en finisht in Den Haag. De tweede etappe start dinsdagochtend op 13 augustus in Dordrecht en finisht in Rotterdam. In de middag is er een tijdrit in het centrum van Rotterdam. Op 25 oktober worden in Parijs de volledige routes bekend gemaakt.
Het vrouwenwielrennen kent de laatste jaren een stormachtige groei. De lancering van de Tour de France Femmes avec Zwift in 2022 was mede daarom een groot succes, met honderdduizenden bezoekers langs de route en miljoenen TV-kijkers. De Nederlandse rensters bewezen in de eerste editie dat zij het vrouwenwielrennen domineren met zes van de acht etappezeges, de gele trui (Annemiek van Vleuten), groene trui (Marianne Vos), bolletjestrui (Demi Vollering) en de witte trui (Shirin van Anrooij).
“Het is voor de A.S.O. een logische keuze om de eerste buitenlandse start van de grootste wielerwedstrijd van de wereld te organiseren in het land dat zo toonaangevend is in het vrouwenwielrennen”, legt Marion Rousse, directeur van het evenement, uit. “Het belooft een fantastisch wielerfeest te worden met massale belangstelling van supporters van de vele Nederlandse toprenners”.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025
- Wiebes is ook de snelste in Gent-Wevelgem
- Ook in De Panne is het ´Nogal Wiebes´
- Cent leidt in Women Cycling Series
- Souren wint Mid-West Classic
- Wiebes wint eerste officiële Milaan-San Remo vrouwen
- Van Empel neemt even afstand van koersen
- Van Anrooij keert terug in competitie
- Van 't Geloof sprint net naast podium in Nokere
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen
- Sleutelbeenbreuk voor Thalita de Jong
- Vos is vierde in Trofeo Binda
- Arens wint Piccolo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Binda 2025
- Bij Making the Difference (MtD) gaan opleiden en presteren samen
- Groen licht voor Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Swinkels en De Boer boeken zege