Demi de Jong stopt ermee
Vrijdag 15 juli 2022
Women - Wielrenster Demi de Jong stopt met wedstrijden rijden op professioneel niveau. Ze schrijft op Instagram dat ze na een goede winter klaar was voor het nieuwe seizoen, maar dat het niet lukt om goed te presteren door aanhoudende kniepijn.“Helaas in pas mijn vijfde koers van het jaar zijn de knieklachten teruggekeerd. We hoopten dat het na 2-3 weken weer beter zou gaan, maar kregen hier geen grip op. Op advies van mijn fysio probeerden we het wat rustiger op te bouwen en dat ging beter. Alleen kwamen de koersen begin juni toch nog te vroeg. De pijn bleef gelijk weer een week aanhouden en toen heb ik besloten om ermee te stoppen.
Aan Raymond Rol en Bart Faes heb ik aangegeven niet weer weken/maanden met pijn rond te willen rijden en continue in de revalidatie stand te moeten staan. Continue denken of je wel iets kan doen zonder dat je pijn krijgt. Daar ben ik klaar mee na al die jaren en haal ik geen plezier meer uit. De komende tijd ga ik mij richten op wat ik verder wil. De rest van het seizoen zal ik blijven fietsen, maar nu zonder tijdsdruk.''
De Jong gold bij de junior-vrouwen als internationaal talent, die op het WK in Valkenburg (2012) een medaille haalde op de tijdrit.
De Jong reed ook nog voor Lotto-Soudal en Chevalmeire-Bingoal.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025
- Wiebes is ook de snelste in Gent-Wevelgem
- Ook in De Panne is het ´Nogal Wiebes´
- Cent leidt in Women Cycling Series
- Souren wint Mid-West Classic
- Wiebes wint eerste officiële Milaan-San Remo vrouwen
- Van Empel neemt even afstand van koersen
- Van Anrooij keert terug in competitie
- Van 't Geloof sprint net naast podium in Nokere
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen
- Sleutelbeenbreuk voor Thalita de Jong
- Vos is vierde in Trofeo Binda
- Arens wint Piccolo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Binda 2025
- Bij Making the Difference (MtD) gaan opleiden en presteren samen
- Groen licht voor Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Swinkels en De Boer boeken zege
- Vollering klopt Van der Breggen in Strade
- Van Dijk snelt naar eerste zege seizoen
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche Vrouwen 2025