Jumbo-Visma ondanks pech derde in Britain
Dinsdag 07 september 2021
Elite men - In de Tour of Britain eindigde Jumbo-Visma als derde, op twintig tellen na Team Ineos.De Nederlandse ploeg moest met vier renners finishen omdat de vierde tijd telde voor de tijdsregistratie. Omdat Pascal Eenkhoorn in de slotfase met een lekke band af te rekenen kreeg en daardoor als laatste man niet meer voluit kon gaan, verloor de ploeg tijd. De renner uit Genemuiden wist wel te finishen ondanks de tegenslag.
Ethan Hayter is de nieuwe leider in de ronde. Wout van Aert- zondag winnaar - staat derde. Eenkhoorn is op de zesde plek de beste Nederlander in de stand.
De zwart-gele formatie, na het wegvallen gisteren van Chris Harper, bestaande uit Wout van Aert, Tony Martin, Pascal Eenkhoorn, George Bennett en Gijs Leemreize, legde de 18.2 kilometer af in twintig minuten en 42 seconden. Daarmee gaf de ploeg uiteindelijk twintig seconden toe op Ineos en drie seconden op Deceuninck–QuickStep.
“Ik ben blij en trots over de manier waarop we gereden hebben”, stelt Van Aert na afloop. “We hadden een prima plan. Gijs heeft zich in het begin leeg gereden in dienst van de rest van de ploeg. Hierdoor konden wij nog wat krachten sparen. Tony en ik waren de grote motoren. We hebben enkele intensieve kopbeurten gedaan. We hebben supergoed samengewerkt. Het is spijtig dat Pascal de pech had om in de laatste anderhalve kilometer lek te rijden. Persoonlijk voel ik me al drie dagen heel goed hier. Ook over deze tijdrit ben ik zeer content.”
Foto Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025
- Jakobsen staakt seizoen voorlopig voor ingreep
- Kooij breekt sleutelbeen in Gent-Wevelgem
- l´Hote eerste Franse eindwinnaar Olympia´s Tour
- Deelnemers en rugnummers Gent-Wevelgem mannen 2025
- Van der Tuuk wint Ster van Zwolle-rit Olympia's Tour
- Live-verslag Salverda Bouw Ster van Zwolle 2025
- Salverda Ster van Zwolle in een uniek jasje
- Van der Poel imponeert met zege E3 Prijs
- Derde etappe Olympia's Tour is voor Larsen
- Olympia's Tour: op de Adsteeg wint De Jong
- Marsman is eerste leider in Olympia´s Tour
- Startlijst en live-timing tijdrit Olympia's Tour Beltrum
- Deelnemers en rugnummers Brugge De Panne mannen
- Internationale topteams gaan strijd aan in Metec Olympia´s Tour
- Hoogendoorn expres van fiets gereden
- Del Grosso grijpt net naast winst in Catalonië
- Deelnemers en rugnummers Volta a Catalunya 2025