Van de Vijver ploegleidster Alvarado en co
Woensdag 03 maart 2021
Women - Ciclismo Mundial (UCI Women's Continental Team) heeft Heidi van de Vijver aangesteld als hoofdploegleidster.De voormalig Belgisch kampioene en winnares van de Ronde van Frankrijk gaat onmiddellijk aan de slag bij het damesteam.
Van De Vijver werd in haar carrière als wegrensters meermaals Belgisch kampioene op de weg en in het tijdrijden. In 1993 won ze de Ronde van Frankrijk voor voruwen. Na haar carrière als renster werd ze ploegleider. Intussen kan ze terugblikken op 15 jaar ervaring in die functie. “Ik ben erg gelukkig met deze uitdaging”, vertelt ze. “Het is ook echt een uitdaging. Ik heb al teams van verschillende niveaus gehad en ben er echt wel van overtuigd dat de kwaliteit hier aanwezig is. Bovendien zijn we hier goed omringd door veel mensen waar we op kunnen terugvallen. We gaan proberen zo ver mogelijk te komen met de groep en met de rensters. Het wordt zaak om ieders kwaliteiten samen te brengen en dan gaan we als team ver kunnen geraken.”
Ciclismo Mundial heeft heel wat grote namen uit het veldrijden in de rangen, zoals Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Yara Kastelijn en Manon Bakker. “Maar qua doelen en verwachtingen moeten we ons geen druk opleggen”, aldus Van De Vijver. “Er zijn bij de mannen een aantal veldrijders die het goed doen op de weg, maar die intussen misschien ook al meer wegrenner zijn. Natuurlijk moeten en zullen ze hun best doen op de weg. Maar er is toch een verschil tegenover de beste wegrensters in het peloton, waarbij het wel echt moet. Ik verwacht duidelijkheid van de rensters over hun doelen. Die moeten uitgesproken worden. Duidelijkheid naar elkaar toe is belangrijk om een ploeg te smeden.'
Van de Vijver was het laatst actief bij NXTG Racing.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025
- Wiebes is ook de snelste in Gent-Wevelgem
- Ook in De Panne is het ´Nogal Wiebes´
- Cent leidt in Women Cycling Series
- Souren wint Mid-West Classic
- Wiebes wint eerste officiële Milaan-San Remo vrouwen
- Van Empel neemt even afstand van koersen
- Van Anrooij keert terug in competitie
- Van 't Geloof sprint net naast podium in Nokere
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen
- Sleutelbeenbreuk voor Thalita de Jong
- Vos is vierde in Trofeo Binda
- Arens wint Piccolo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Binda 2025
- Bij Making the Difference (MtD) gaan opleiden en presteren samen
- Groen licht voor Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Swinkels en De Boer boeken zege
- Vollering klopt Van der Breggen in Strade
- Van Dijk snelt naar eerste zege seizoen
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche Vrouwen 2025