Milan Vader heel blij met eerste WB-podiumplaats
Donderdag 01 oktober 2020
Offroad - Nationaal Crosscountry kampioen Milan Vader heeft zijn eerste podiumplaats in een wereldbekerwedstrijd te pakken. De biker uit de ploeg van KMC-Orbea werd in de tweede World Cupwedstrijd Crosscountry in het Tsjechische Nové Město na Moravě derde achter de Deense kampioen Simon Andreassen (Specialized) en de Fransman Maxime Marotte (Canniondale).Milan Vader meldde zich vanaf de start meteen in de frontlinie. De 24-jarige Zeeuw nam in de tweede ronde de leiding door als eerste de rock garden te trotseren. De Mexicaan José Gerardo Ulloa Arevalo, winnaar van de shortrace afgelopen dinsdag, moest na een val het strijdperk verlaten. Vader bleef zich manifesteren, joeg het tempo dermate omhoog waardoor de groep werd uitgedund tot tien man.
Opmerkelijk was de slechte start van wereldkampioen Nino Schurter, maar de Zwitser knokte zich vanaf plaats 25 sterk terug. Bij het ingaan van de zesde ronde weigerde Andreassen de kop van Vader over te nemen. De nationaal kampioen reed zich nog even in de hekken. Andreassen profiteerde en nam de kop over, gevolgd door Marotte. De aanvalslust van Milan Vader werd niet beloond met zijn eerste WB-overwinning, maar bleek uiteindelijk content met de derde plaats. Schurter zag zijn opmars eindigen op de vierde plaats. ‘’Ik ben heel blij met de podiumplaats’’, stelde Milan Vader. ‘’De start was goed, voelde me vooraf ook prima. Ik heb geprobeerd om het veld uit elkaar te trekken en dat is met een mannetje of tien en later in de finale met drie man goed gelukt.’’ Vader gaf hiermee aan met ‘de wil om te willen winnen’ voor de overwinning te willen rijden.
"’Ik kijk op zich nooit zo naar mijn klasseringen, wil alleen altijd het beste uit mezelf naar boven halen. Natuurlijk heb ik doorgetrokken, maar op het asfalt wilde ik niet al te veel energie steken om de rest mee te trekken. Ik ben gewoon van voren blijven rijden, het was droog weer, maar op sommige stukken was het nog best glad, dus wilde ik uit de gevarenzone blijven, wilde het risico voor een valpartij vermijden. Ik maak altijd een takenlijstje voor mezelf en probeer deze uit te voeren. Daar ben ik mee bezig en dat leidde uiteindelijk tot de derde plaats. Ik kwam in de laatste ronde iets tekort, maar gelet op de progressie die ik de laatste periode heb doorgemaakt, mag ik super tevreden zijn’’, aldus Milan Vader. (Dan Rolandus)
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen
- Mouris achtste op WK veldrijden junioren
- Uitslagen WK Veldrijden Lievin
- Van Empel naar derde wereldtitel op rij
- Del Grosso opnieuw naar de wereldtitel
- WK Veldrijden Junior-vrouwen: Mae Cabaca zesde
- Deelnemerslijsten WK Veldrijden Liévin 2025
- Farm-Frites Strandrace van Rockanje zondag van start
- Marianne Vos zegt af voor WK, Van Alphen vervangster
- Programma WK Veldrijden Liévin 2025
- Selecties WK veldrijden Lievin