Vijf continentale teams aan start Achterhoek
Maandag 22 juli 2019
Elite men - De Ronde van de Achterhoek kan in 2019 op de deelname van vijf van de zes Nederlandse continentale teams rekenen.SEG Racing Academy, Metec-TKH, Monkey Town – á Bloc, het Vlasman Cycling Team en het Alecto Cycling Team hebben hun komst voor 18 augustus toe gezegd. Alleen BEAT ontbreekt.
Met Cees Bol greep SEG Racing Academy in 2018 de winst in de Ronde van de Achterhoek. Dat de wielerklassieker daarmee een sterke winnaar had gekregen, werd dit jaar nog eens extra duidelijk. Bij zijn nieuwe ploeg Team Sunweb wist Bol al Nokere Koerse en etappes in de Tour of California en Tour of Norway te winnen. Daarnaast is hij momenteel actief in de Tour de France.
Naast de continentale teams prijken op de startlijst van de Ronde van de Achterhoek de sterkste clubteams van Nederland. Ook staat er met het Embrace The World Cycling Team een Duitse ploeg aan het vertrek. Het Twentse VolkerWessels-Merckx, dat voor 2020 de continentale status aanvraagt, is momenteel het leidende team in de Nederlandse Loterij Clubcompetitie. Alling-Krush WV de IJsselstreek en het Sensa-Kanjers voor Kanjers Cycling Team bezetten momenteel de tweede in derde plaats in dat klassement. De drie teams behoren allen tot de deelnemende ploegen op 18 augustus.
Gravelstroken en kasseien
In totaal doen 25 teams mee aan de Ronde van de Achterhoek. Zij zullen in een 200 kilometer lange wedstrijd uit moeten gaan vechten wie de opvolger van Bol wordt. Dit jaar wordt er gestart in Doetinchem en ligt de finish in Terborg. Kenmerkend voor de Ronde van de Achterhoek zijn de kasseien en gravelstroken. Er zijn ditmaal dertien van die onverharde stroken in het parcours opgenomen, die een totale afstand van 14,3 kilometer hebben.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025
- Jakobsen staakt seizoen voorlopig voor ingreep
- Kooij breekt sleutelbeen in Gent-Wevelgem
- l´Hote eerste Franse eindwinnaar Olympia´s Tour
- Deelnemers en rugnummers Gent-Wevelgem mannen 2025
- Van der Tuuk wint Ster van Zwolle-rit Olympia's Tour
- Live-verslag Salverda Bouw Ster van Zwolle 2025
- Salverda Ster van Zwolle in een uniek jasje
- Van der Poel imponeert met zege E3 Prijs
- Derde etappe Olympia's Tour is voor Larsen
- Olympia's Tour: op de Adsteeg wint De Jong
- Marsman is eerste leider in Olympia´s Tour
- Startlijst en live-timing tijdrit Olympia's Tour Beltrum
- Deelnemers en rugnummers Brugge De Panne mannen
- Internationale topteams gaan strijd aan in Metec Olympia´s Tour
- Hoogendoorn expres van fiets gereden
- Del Grosso grijpt net naast winst in Catalonië
- Deelnemers en rugnummers Volta a Catalunya 2025
- 1-2 voor BEAT in Sloveens Istrië
- Vermeltfoort wint Omloop Houtse Linies
- Van der Poel wint zijn tweede ´Primavera´
- Eekhoff opnieuw op podium in Bredene Classic
- Deelnemers en rugnummers Bredene Koksijde Classic
- Nils Eekhoff stunt met winst in Nokere Koerse
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo Mannen 2025