BeNe Ladies Tour is sterk bezet
Dinsdag 02 juli 2019
Women - De zesde editie van de BeNe Ladies Tour weet zich van 18 tot en met 21 juli sterk bezet.Op donderdag 18 juli wordt het startschot gegeven aan het prachtige decor van de Leidsche Rijn met start aan het Castellum en aankomst op de Parijse Boulevard. Op vrijdag 19 juli staat een eerste grensoverschrijdende rit op het programma. De hele karavaan trekt dan voor de eerste keer in de geschiedenis van deze rittenkoers naar de provincie Antwerpen. De start wordt gegeven in het Belgische Essen, gelegen in het Noordwesten van de Kempen. Na een ommetje door de streek ligt de aankomststreep getrokken in het Nederlandse Roosendaal.
Op zaterdag 20 juli krijgen de rensters, net als de voorgaande jaren, een tweeluik voor de wielen geschoven. Net voor de middag start het peloton in de toeristische trekpleister Sluis voor een korte voormiddagrit. Dit wordt een uitgelezen kans voor de snelste vrouwen van het peloton waarvan de aankomststreep van deze rit ligt getrokken in Watervliet. In de vooravond wordt in en rond Watervliet een individuele tijdrit verreden die wel eens heel bepalend kan zijn voor het eindklassement. De finalerit op zondag 21 juli wordt traditiegetrouw met start en aankomst in Zelzate verreden. De snelste vrouwen van de wereld komen aan de start met Kirsten Wild, Jolien D’hoore, Amy Pieters, Roxanne Fournier, Christina Siggaard, Thi That Nguyen en kersvers Nederlands kampioene Lorena Wiebes.
Met Ellen van Dijk en Lisa Brennauer, Lisa Klein en Ann-Sophie Duyck als tijdritspecilalisten kan de strijd voor het eindklassement alle kanten uit. Jolien D’hoore kan de eerste renster worden die de BeNe Ladies Tour voor de derde keer kan winnen.
Foto: © Sportfoto/Bart Hazen
Eerder...
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025
- Wiebes is ook de snelste in Gent-Wevelgem
- Ook in De Panne is het ´Nogal Wiebes´
- Cent leidt in Women Cycling Series
- Souren wint Mid-West Classic
- Wiebes wint eerste officiële Milaan-San Remo vrouwen
- Van Empel neemt even afstand van koersen
- Van Anrooij keert terug in competitie
- Van 't Geloof sprint net naast podium in Nokere
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen
- Sleutelbeenbreuk voor Thalita de Jong
- Vos is vierde in Trofeo Binda