Van Schip wint Ronde van Drenthe
Zaterdag 11 maart 2017
Elite men - Jan Willem van Schip heeft de Ronde van Drenthe gewonnen. De renner van Delta Cycling rekende in de straten van Hoogeveen af met Twan Castlijns van Lotto-Jumbo.Van Schip en Castlijns reden een dag lang met Julius van den Berg (SEG Racing) op kop, maar wisten hem in de slotfase af te schudden. Van Schip - vorig jaar nog ritwinnaar in Olympia's Tour - reed de slotkilometers op kop met Castelijns in zijn wiel. "Ik denk ik rijd gewoon door, reed door de kramp heen, maar boek hier een overwinning in het echte werk. Daar heb ik heel hard voor gewerkt deze winter." Van Schip zette zich nadrukkelijk op de kaart met die inspanning in Drenthe. "Ik wil per 1 januari 2018 prof zijn. Misschien had dat er nu al wel in moeten zitten, maar ik reed vorig jaar te laat in het seizoen goed om nog een plek af te dwingen" aldus de renner van Delta, die vorig jaar op de Olympische Spelen in Rio reed op de ploegachtervolging. "Ik heb een specialiteit om in de laatste twintig kilometer heel hard te kunnen rijden, te blijven geven, dat heb ik hier laten zien. En natuurlijk maakt een 1.1-zege meer indruk in een veld als deze dan een .2-wedstrijd of een vrije klassieker. Ik hoop dat ik wat heb kunnen laten zien wat de profteams heeft kunnen overtuigen, maar een telefoontje heb ik nog niet gehad. Maar ik heb meer doelen, waaronder het WK Baan in april en de Arno Wallaard Memorial, mijn thuiskoers."
Druiven zuur
Voor Twan Castelijns waren de druiven zuur in Drenthe. "Ik had natuurlijk nooit gedacht dat we 200 kilometer weg zouden blijven. Toen Jan Willem op vier kilometer van de streep nog eens versnelde, moest ik alle zeilen bijzetten om er bij te blijven. Vervolgens koos ik ervoor om in zijn wiel te blijven en wilde ik proberen me te sparen om hem in de sprint te verslaan. Ik ging echter iets te vroeg aan en gaf hem kans terug te komen. Het was zeker geen onverdiende zege, maar ik neem mezelf wel kwalijk dat ik het niet af gemaakt heb. Misschien mis ik de ervaring van de afgelopen periode waar het gaat om afmaken, ik was het misschien even ontwend."
Geen organisatie
De Belg Jasper de Buyst kon uiteindelijk leven met zijn derde plaats. "We kregen het daarachter niet georganiseerd. Ik probeerde de oversteek te maken in een achtervolgende groep, dat lukte niet en vervolgens had ik nog één ploeggenoot over. Bij een georganiseerde jacht was het zeker gelukt om die mannen terug te halen, maar er waren te weinig ploegen met genoeg mankracht om het dicht te rijden. De bochtige laatste omloop hielp er ook niet aan natuurlijk. Uiteindelijk was derde het hoogst haalbare."
Foto: © Sportfoto
Samenvatting Wieler Lewi:
Eerder...
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025
- Jakobsen staakt seizoen voorlopig voor ingreep
- Kooij breekt sleutelbeen in Gent-Wevelgem
- l´Hote eerste Franse eindwinnaar Olympia´s Tour
- Deelnemers en rugnummers Gent-Wevelgem mannen 2025
- Van der Tuuk wint Ster van Zwolle-rit Olympia's Tour
- Live-verslag Salverda Bouw Ster van Zwolle 2025
- Salverda Ster van Zwolle in een uniek jasje
- Van der Poel imponeert met zege E3 Prijs
- Derde etappe Olympia's Tour is voor Larsen
- Olympia's Tour: op de Adsteeg wint De Jong